Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Muratlı Kaymakamı Bülent Uygur, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’i ziyaret etti.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette görüş alışverişinde bulunularak, üniversitenin çalışmaları ele alındı.

Uygur’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Şahin, üniversitenin prestijli yayını Namık Kemal: Hayatı-Düşünceleri-Eserleri’ni hediye etti.

Tekirdağ’da avukatlara verilen ruhsatlar

Tekirdağ’da avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık ruhsatı almaya hak kazanan avukatlar için tören düzenlendi.

Tekirdağ Barosu’ndan yapılan açıklamaya göre, tören Tekirdağ Adliyesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Avukatlık ruhsatnamesi alma hakkına sahip olan Av. Emine Gülce Güler, Av. Özleyiş Tecim, Av. Hüsna Işık Işık, Av. Tuana Erol, Av. Zülfiye Battal, Av. Ecem Deniz Yiğit ve Av. Utku Can Bay’e lisanslar düzenlenen yemin töreninde takdim edildi.

Baro Başkanı Egemen Gürcün, avukatlara çalışmalarında başarılar diledi.

Tekirdağ’da düzenlenen eğitime katılan kadınlara sertifikaları verildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kadın Başvuru Merkezi’nde kadın sorunları hakkında bilgilendirme amacıyla hayata geçirilen “Kadın Çalışmaları Atölyeleri” kapsamında sertifika töreni düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi Kadın Danışma Merkezi’nde düzenlenen törende bağlanma, haklar, toplumsal cinsiyet, sağlıklı koruyucu davranışlar, gerilim yönetimi, şiddet yönetimi, şiddet ve şiddet gibi konularda eğitim alan katılımcılara sertifikaları verildi. -şiddetli bağlantı ve çocuk gelişimi döngüleri.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, bu tür çalışmalara altlık olmanın sevindirici olduğunu belirtti.

Albayrak, “Tekirdağ’da yaşayan kadınların bir araya gelmesine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz Kadın Çalışmaları Çalıştayımıza katılan, tespit edilen kadın sorunları ve sorunları hakkında bilgilendirmek için katılan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu