Yaşam

Nörobilim profesörü Dr. The Magic of Touch, David J. Linden

Epsilon logosuyla ilk kez Türkçe olarak yayınlanan kitap, dokunma duyumuz ile duygusal yansımalarımız arasındaki arayüzün sosyal etkileşimlerimizi, genel refahımızı ve gelişimimizi nasıl etkilediğine dair ilginç ve büyüleyici bir keşif sunuyor.

Dokunmanın Büyüsü, benlik duygumuzu ve dünyayla ilgili deneyimlerimizi açıklamaya yardımcı olan dokunma konusundaki bilimsel gelişmeleri araştıran zekice yazılmış bir incelemedir.

Dokunmanın Büyüsü’nde David J. Linden, duyusal ve duygusal bağlamın neyin yeterli hissettirdiği ve neyin kötü hissettirdiği algılarını ayırt etmek için birlikte nasıl çalıştığını net bir şekilde açıklıyor.

Biyoloji ve davranış bilimini birbirine bağlayan Linden, kelimenin tam anlamıyla nasıl hissettiğimize eğlenceli ve aydınlatıcı bir yanıt sunuyor.

Vücudun dokunma devreleri

Deriden sınırlara ve beyne kadar vücudun dokunma devrelerinin düzeni hayatımızı güçlü bir şekilde etkiler; Tüketici seçiminden cinsel ilişkiye, alet kullanımından dilin kökenine, kronik ağrıdan güzelliğe kadar her şeyi etkiler. Kişilerarası iletişim, sosyal bağlar ve kişisel gelişim için paha biçilmezdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu