Haber

Maçoğlu Ardahan’da: Yeşil Sol Parti’yi desteklemeye geldim

Fırat Bulut

ARDAHAN –Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Yeşil Sol Parti Ardahan milletvekili adayları Özgür Tanış ve Dicle Aktürk’e destek için Ardahan’a geldi.

İki gün boyunca kent merkezi, Göle, Hanak, Damal ve bu ilçelere bağlı köyleri ziyaret eden Maçoğlu, halktan büyük ilgi gördü.

‘DERSİM’DEN MERHABA’

Önceki gün Ardahan merkezde esnaf ziyaretinde bulunan Maçoğlu, bu sabah Hanak Hayvan Pazarı’na geldi. Damal ilçesine bağlı Kalecik köyüne giden Maçoğlu, Dersim’den selam getirdiğini belirterek, “Bu süreç gerçekten artık hepimizin çok önemsediği bir seçim. Cumhurbaşkanlığı’nda desteklediğimiz yeri hepiniz biliyorsunuz ama milletvekili seçimlerinde Yeşil Solu desteklemenizi istiyoruz. Buraya arkadaşımız Özgür Tanış ve arkadaşımız Dicle Aktürk’ü desteklemek için geldik. Burada köylerimizi geziyoruz. Yani bizim gibi düşünen birinin Meclis’e gönderilmesi ve orada bizi temsil etmesi önemlidir.”

Köylerin altyapısına dikkat çeken Maçoğlu, “Yolları görüyoruz. Karşı çıkanlara, yollarından istihdamına kadar birçok alanda ayrımcı bir politika üretiliyor. Daha adil, daha eşit, daha iyi ve daha insancıl bir şeyler yapmak için de çabalıyoruz. Birlikte daha iyi şeyler yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bu köyden de destek bekliyorum” dedi.

‘Birlik olmazsak dağlarımız, nehirlerimiz yok olur’

Yeşil Sol Parti Damal seçim bürosu önünde toplanan halka seslenen Maçoğlu, “Bütün kesimler bir araya gelip kendi kendini yönetmeli. Ya da ne olur? Dağlarımız gitti. Nehirlerimiz ve tarlalarımız gitti. Emin olun paramız olsa da bulamadığımız yiyecek olacaktır. Düşünün ki dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan üretim alanları var. Yılda iki üç kez verim alınabilen bir ülkede buğday, saman ve arpa ithal etmeye başladık.”

İki gün boyunca Ardahan’da Yeşil Sol Parti’ye takviye için çalışan Maçoğlu, Göle ilçesindeki esnafı ziyaret ettikten sonra Dersim’e hareket etti.

reyhanli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu