Haber

Kemal Kılıçdaroğlu, Kandil’in kendisini destekleyen açıklamalarının ardından bir açıklama yaptı: Bu aslında ‘Karşı tarafı destekliyorum’ anlamına geliyor.

Millet İttifakı Başkan adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam konuk olduğu canlı yayında değerli değerlendirmelerde bulundu.

“GERÇEKTEN ‘RAKİMİ DESTEKLİYORUM’ DİYORUM”

CHP genel başkanı, terör örgütü PKK yönetici kadrolarının kendisi için yaptığı destek açıklamasına da değindi. Kılıçdaroğlu, “Kandil’den Millet İttifakı’na destek açıklaması kimin işine yarar? Onlar mı bizi destekliyor, yoksa onları mı? Akıl var, mantık var.” dedi.

“Vatansever onlar mı, ben miyim?”

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Terör örgütünün adını neden anmıyorsunuz?’ MSB’nin, TSK’nın internet sitesinde Açın diyorlar, bölücü terör örgütü tabirini kullanıyorlar, kendi çocuklarını paralı askere gönderdiler, ben göndermedim, şimdi onlar mı vatansever, ben mi 34 askerimiz şehit oldu. Suriye’de Putin’in kapısında soluğu aldılar, sizin orada ne işiniz var, ben eşbaşkanım, dedi. İşte başkan, ne yapıyorsun! Daha düne kadar hakaret ettikleri adamların kapısına gidip para dilendiler. Türkiye’yi dilenci yapmaya kimin hakkı var?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu