Haber

Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası İstanbul’da Başladı

Erkeklerde 18’inci, kadınlarda 9’uncu kez düzenlenen “Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası”na Üsküdar Burhan Felek katıldı SporAçılış töreni kompleksin içinde gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ev sahipliğinde düzenlenen tören, 22 ülkeden itfaiyecilerin resmi geçit töreniyle başladı.

Törende konuşan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, özel meslek mensuplarından itfaiyecileri her gördüğünde duygulandığını, onların mesleklerinde fedakarlık anlayışını gururla takip ettiğini söyledi.

6 Şubat depreminin ardından dünyanın birçok ülkesinden arama kurtarma ekiplerinin geldiğini hatırlatan İmamoğlu, “Farklı ülkelerden arkadaşlarımız hayat kurtarmak için canla başla çalıştılar. Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sundular. İnsanların hayatlarına dokundular. Kurtardıkları her hayatla sayısız insan milletimizin sevgisini kazandılar, hayır dualarını aldılar.” dedi.

İtfaiyecilerin zor şartlarda görevlerini yerine getirirken zamana karşı yarıştıklarını vurgulayan İmamoğlu, sporun hem fiziki açıdan hem de dostluk duygularının pekişmesi, işbirliğinin güçlenmesi açısından önemine dikkat çekti.

Yaz aylarında dünyanın birçok ülkesinde büyük orman yangınlarının yaşandığını ifade eden İmamoğlu, “Bu afetlerde itfaiye ve kurtarma ekiplerimize çok iş düşüyor. Birbirimize destek olmaya ve yardım eli uzatmaya devam edeceğiz. büyük felaketlerle karşı karşıyayız.” söz konusu.

Şampiyonanın itfaiyecilere katkı ve motivasyon sağlayacağını belirten İmamoğlu, spor odaklı toplantıların dünyanın ve insanlığın bir araya geldiği anlar olduğunu, bu vesileyle sporun da barışa hizmet etmesini umduğunu kaydetti.

İstanbul’un tanıtıldığı video gösteriminin ardından şampiyonanın açılışı itfaiyecilerin gösterileri ve meşale yakılmasıyla yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu