Haber

Ukrayna’nın Hava Savunma Sistemine Takviye Geldi

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, ülkesinin hava savunma sistemine desteğin geldiğini ve en çok ihtiyaç duyulan yere gönderileceğini bildirdi.

Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, cephedeki durum ve silah sevkiyatlarıyla ilgili toplantı düzenlediğini belirtti.

Toplantıda silah ve mühimmat sevkiyatına ilişkin yeni raporları dinlediğine işaret eden Zelenskiy, “Hava savunma sistemimiz için takviye kuvvetlerimiz var, en çok ihtiyaç duyulan yere gönderilecek” dedi. sözünü kullandı.

Zelenskiy, görüşmede Rusların etkinliği ve gelecek planları hakkında istihbarat biriminden bilgi aldığını belirtti.

Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Anna Malyar da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada doğu ve güney cephelerindeki durumu değerlendirdi.

Malyar, Ukrayna savunma güçlerinin Rusların doğu Kupyansk ve Liman cephelerindeki ilerleyişini engellemeye devam ettiğini belirterek, “Düşman, savunmamızın zayıf noktalarını arıyor, topçu ateşi açıyor, piyade gruplarıyla saldırıyor ve özel kuvvetler kullanıyor. savunmamızı yarmak için tüm gücünü kullandı, ancak başarısız oldu.” sözünü kullandı.

Ukrayna ordusunun Bahmut kentinin güney kanadında saldırı operasyonlarını başarıyla yürüttüğünü belirten Malyar, “Klishiyivka, Kurdyumivka ve Andriyivka yerleşim yerlerinde şiddetli çatışmalar devam ediyor.” değerlendirmesini yaptı.

Ukrayna ordusunun Melitopol ve Berdyansk’ta taarruz operasyonlarını sürdürdüğünü kaydeden Malyar, “Staromayorsk bölgesinde çatışmalar devam ediyor, askerlerimiz ilerleme kaydediyor, ele geçirilen mevzileri sağlamlaştırıyorlar.” terimini kullandı.

Malyar, Rus birliklerinin özellikle Zaporozhian bölgesindeki Robotino’nun kuzeydoğusunda kaybettikleri mevzileri geri almaya çalıştığını ancak başarısız olduğunu iddia etti.

payas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu