Teknoloji

Tesla Semi’nin Dayanıklılık Testi Videosu Paylaşıldı!

Dünyanın en tanınmış elektrikli otomobil üreticilerinden biri teslakısa bir süre önce ilk tamamen elektrikli kamyonu Semi’yi piyasaya sürdü. ilk teslimatları yaptı . Şimdi Tesla’dan Semi ile ilgili yeni bir atılım geldi. Şirket tamamen yüklendiğinde 800 kilometreseyahat edebilen elektrikli kamyonunun dayanıklılık testlerini yayınladı.

kamyonlar için dayanıklılık , Çok önemlidir. Çünkü bir otomobilden kat kat daha fazla kullanılan kamyonlar, sırtlarında binlerce kiloluk yükü bir yerden bir yere taşıyor. Bunun müşteriler tarafından halledileceğini bilen Tesla, aracın dayanıklılık testlerine ait görselleri de paylaştı. paylaşılan görseller, yarıolduğunu ortaya koymuştur.

Videoya rağmen; Tesla Semi’nin ne kadar sağlam olduğu bilinmiyor!

Tesla’nın LinkedIn’de paylaştığı görsele baktığımızda Semi’nin karı, kışı, sıcağı, su birikintileri, patikaları ve yollarını görebiliyoruz. laboratuvar ortamında test edildiğini görüyoruz. Ama ne olursa olsun Semi’nin ne kadar sağlam olduğunu söylemek zor. yol yok . Zira Tesla bu noktada herhangi bir resmi veri paylaşmadı. Ayrıca Tesla Semi yeni yollara çıkmaya başladı.

Tesla, paylaştığı görselle ilgili detaylı açıklama yaptı. yapmadı . Resmin açıklamasında, ” Mühendislerimiz, Semi’yi güvenilirliği ve dayanıklılığı en üst düzeye çıkarmak için tasarladı. zorlu koşullardatest etti.‘ yer aldı.

Tesla Semi’nin dayanıklılık testini aşağıdan hızlıca izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu