Ekonomi

Tesla, alıcıları vergi indirimi değişikliğinden önce araçlarını teslim almaya çağırıyor

Investing.com – Tesla Inc (NASDAQ: TSLA), Mart ayı sonunda otomobil alıcıları için vergi kredisinde beklenen indirimden önce, müşterileri tanınan Model 3 elektrikli aracı piyasaya sürebilecek. “hemen teslim almak için”teşvik eder.

Çarşamba günü Model 3 web sitesinin ABD versiyonunda yapılan bir güncellemede şirket, Biden yönetiminin ilk olarak Ocak ayında oluşturulan 430 milyar dolarlık Enflasyon Düşürme Yasası (IRA) vergi kredilerinin 7.500 dolara kadar düşürüleceğini varsaydığını söyledi. Model 3 Sanat Çekişli araçlar.

Ancak Tesla, federal kurallarda yapılacak güncellemeden önce yapılan teslimatlar için kredinin yürürlükte kalacağını vurguladı. Hazine Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı bu değişikliği onayladı. “en geç 31 Mart’a kadar”yayınlamayı planladığını da sözlerine ekledi.

Mevcut kurallara göre, Model 3’ü kendi kullanımı için satın alan ve öncelikle ABD’de kullanan müşteriler vergi indirimi hakkına sahiptir.

Reuters’in, adı açıklanmayan bir ABD’li yetkiliye dayandırdığı haberine göre, Hazine Bakanlığı’nın son kılavuzu kısmen pil tedarik gereklilikleriyle ilgili ve daha az aracın tam veya kısmi kredi almasına neden olacak.

Hazine daha önce Şubat ayında sedan, SUV, crossover veya vagonu tanımlayan sınıflandırma standardını güncellediğini duyurmuştu.

Sonuç olarak Tesla, Ford (IS: FROTO) Motor Şirketi (NYSE: F) ve Volkswagen (ETR: VOWG_pgibi firmalar tarafından üretilen daha fazla elektrikli araç krediye uygun hale geldi.

Yazar: Scott Kanowsky

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu