Haber

Rusya’ya soğuk duş: Son operasyon başarısız oldu, Putin için büyük bir aşağılama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in geçen yıl şubat ayında verdiği talimatla başlayan kanlı savaş can almaya devam ediyor.

Rusya’nın Soledar’ı düşürmesiyle yeni bir aşamaya giren savaşın son adresi Bakhmut.

Rusya, Ukrayna’nın doğusunda “son kale”Mevkiindeki Bakhmut’u ele geçirmek için var gücüyle saldırırken, Ukrayna’dan gelen haber Moskova’da soğuk duş etkisi yarattı.

FÜZE ATIŞTAN SONRA KENDİ TOPRAKLARINA DÜŞÜYOR

Ukrayna’ya yönelik füze saldırılarını artıran Rusya’nın operasyonu adeta bir felakete neden oldu. İngiliz Metro gazetesinde yer alan habere göre Rus bombardıman uçağı Tu-95MS, Ukrayna’daki hedefleri vurmak için havalandı. Fırlatılan üç roketin Ukrayna’yı hedef alması planlandı, ancak füzeler hedeflerine ulaşamadan düştü.

Bir Rus askeri kaynağına göre; Rus konutlarının bir yanılgı sonucu vurulmuş olabileceğini söyledi.

Bir başka Rus kaynağı da füzelerin binaları ıskaladığını duyurdu. İsminin açıklanmaması şartıyla konuşan kaynak, “Hemen düştükleri için çok şanslılar. Evlerin üzerine düşseydi çok sayıda insanı öldürürdü.”söz konusu.

Aynı kaynak, başarısızlığın nedeninin Batı yaptırımları olabileceğini ve askeri malzeme üreten firmaların gerekli teçhizatı alamadıkları için düşük kaliteli işler üretmek zorunda kaldıklarını belirtti.

İngiliz Metro gazetesi bu gelişmeyi bildirdi. ‘Putin için büyük bir aşağılama’okuyucularının beğenisine sundu.

Rus jeti Rus topraklarını vurdu

Rus Hava Kuvvetlerine ait Su-34 savaş uçağı, 21 Nisan gecesi Belgorod kentini Ukrayna toprakları yerine kendi toprakları üzerinde vurmuş, 3 kişinin hayatını kaybettiği olayda 20 metre çapında bir çukur oluşmuştu. yaralı.

vakfikebir-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu