Haber

Öğretmenin LGBTQ+ Onur Etkinliklerine Katılmayan Müslüman Öğrencilere Tepkisi

Kanada’da bir öğretmenin, kurumun düzenlediği LGBTQ Onur Yürüyüşü etkinliklerine katılmayan Müslüman öğrencilere sert tepki gösteren ses kaydı internette viral oldu. Okul, öğretmenin bu davranışı nedeniyle yargılanmayacağını duyurdu.

Klip başlangıçta Twitter’da bir milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Bire bir görüntülerde, bir öğretmenin okuldaki Onur Yürüyüşlerine katılmayan Müslüman öğrencilere bağırdığı duyuluyor. Kimliği belirsiz öğretmen ses kaydında şunları söylüyor:

“Bir şeyler olduğunu düşünseniz de düşünmeseniz de kabul edilebilir buluyorsanız… Okulda Pride etkinlikleri olduğunu düşünüyoruz, değil mi? ‘Ah, sorun değil çünkü alışveriş merkezinde takılarak fikrimi göstereceğim.”

Öğretmen, Ramazan Bayramı’nda Ramazan Bayramı’nı kutlayan öğrencilerin de sınıfta bulunduklarını belirtiyor. Diyor:

“Biz Ramazan’ı kutladığımızda buradaydılar… Dininiz olduğuna inandığınız şeye, doğru olduğuna inandığınız şeye sınıfa saygı gösteriyorlar, değil mi? Bu iki yönlü bir durum! Kendinize saygı duyulmasını istiyorsanız, dininiz, ten renginiz ne olursa olsun önyargılı olmak zorundasınız, istemiyorsanız farklı olan insanlara da saygı göstermelisiniz.

gungorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu