Haber

MASKİ’nin Manisa’da 1,5 milyar liralık altyapı yatırımı kamuoyuna açıklandı

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek ve Muradiye, Yağcılar, Uzunburun, Karaali, Evrenos mahallelerini kapsayan 1 Milyar 420 Milyon lira yatırım değerine sahip olacak 224 kilometrelik altyapı ve yeni atıksu arıtma tesisi ve TOKİ-Akgedik mevkii. projesi, Gördes Kent Merkezi İçme Suyu İsale Sınırı ve Kırkağaç Gelenbe Kanalizasyon ve İçme Suyu Şebeke İnşaatı projesi kapsamında Dünya Bankası’ndan kredi alınmıştır.

Fizibilite ihalelerinin ardından saha çalışmalarına başlanan dev projenin Gelenbe ayağı için halka tanıtım toplantısı düzenlendi. Gelenbe Düğün Salonu’nda vatandaşların katıldığı toplantıya, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Buyruk, Projeler Dairesi Şube Müdürleri Taner İçöz ve Hami Berk Yakıcı, Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtar İşleri Şube Müdürü Murat İpek, Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Kıykaç. Toplantıda MHP Kırkağaç İlçe Başkanı Ali Doğan ve mahalle muhtarı Mustafa Uyar da hazır bulundu.

Fizibilite ihalelerinin ardından saha çalışmalarına başlanan proje hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından toplantıya katılan vatandaşlarla detaylı bilgiler paylaşıldı. Sıkça sorulan sorular yanıtlandı.

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Buyruk ve şube yöneticileri de vatandaşların konuyla ilgili istek ve taleplerini dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu