Haber

Kılıçdaroğlu: Bu masada Erdoğan dili olmamalıydı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sert açıklamalarının ardından görüntülü mesaj yayınladı. Akşener, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını 6 maddelik masada empoze edilmekle suçlayarak, CHP’li Ankara ve İstanbul belediye başkanları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu adaylıklarını ortaya koymaya çağırdı. Akşener’in konuşmasında kullandığı sert ifadeler ve ağır eleştiriler dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, Akşener’in açıklamalarının ardından yayınladığı videolu açıklamada, 6’lı masayı tüm renklerin davet edildiği “Halil İbrahim masasına” benzetti.

“Siyasi operasyon” vurgusu

Kılıçdaroğlu, “Bu masaya oturmasın diye bu masaya oturmasın diyerek bu ülkeyi ayağa kaldıramayız. Birini hor görerek yok sayarak Türkiye’yi değiştiremeyiz. 20 yıldır bu Türkiye’yi yaşıyoruz” dedi. dedi Kılıçdaroğlu. “İttifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp onlara hakaret etmezler, ittifakı zedeleyici açıklamalar yapmazlar. İttifak içinden oy almaya çalışanlarını görmedim. Aynı gerçekler, tekrarlayan hamleler… Siyasi operasyonlarla ülkeyi yönetmeye talip olmayacağız, hepimize görev düşüyor ve sorumlu davranacağız.” konuştu.

“Erdoğan dilinin masada yeri olmamalı”

Kılıçdaroğlu, bu saatten sonra değişmeyeceğini ve birlik olmaya devam edeceğini söyledi. .

“Alet olmayacağız”

Kılıçdaroğlu, “Umarım neden bir araya geldiğimizin bilinciyle sakinleşir, herkesi bu masaya davet ederiz. Birilerinin kalkmasına tüm renklerimizin oturmasını sağlamamamızdır” dedi. Eyleme devam edeceğiz, kimseyi geride bırakmayacağız. Bu masaya tüm Türkiye vatandaşları davet edilecektir. Halkımız merak etmesin, Erdoğan’ı ve Erdoğan’ın propaganda makinesini her şekilde yeneceğiz, yeneceğiz. Hiç şüpheniz olmasın, yapacağız.” diyerek sözlerini bitirdi.

DW/BK,TY

ergeneajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu