Haber

Gerçek Finliler Partisi, Göç Sorunu Çözülmeden Hükümet Kurulmayacağını Açıkladı

Finlandiya’da Nisan ayında yapılan seçimlerin ardından koalisyon görüşmelerinde yer alan Real Finliler Partisi Genel Başkanı Riikka Purra, yeni hükümet kurma müzakerelerinde göçmenlik sorununun henüz çözülmediğini söyledi.

Ülkede koalisyon görüşmelerinin üçüncü haftasına girdi.

Finlandiya’nın YLE haber ajansının haberine göre Purra, diğer partilere göçmenlik politikasında net bir değişiklik yapılmadığı takdirde partisinin dahil olduğu bir hükümet programının oluşturulmayacağını hatırlattı.

Finlandiya’daki göçmen sorununa net bir çözüm bulunması gerektiğini vurgulayan Purra, yeni hükümet kurma müzakerelerinde bu sorunun henüz çözülmediğine dikkat çekti.

Ülkenin önde gelen gazetelerinden Helsingin Sanomat’a göre True Finns Party, Finlandiya’da iltica hakkının Avrupa’daki iç mültecilerle sona ermesi ve sadece Fin vatandaşlarının sosyal güvenlik hakkının sona ermesi için değişiklik istiyor.

Geçen ay yapılan seçimleri birinci sırada tamamlayan ve hükümeti kurma görevini üstlenen Ulusal Koalisyon Partisi lideri Petteri Orpo, Real Finliler Partisi, İsveç Halk Partisi ve Hristiyan Demokratlar Partisi ile koalisyon görüşmelerini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu