Haber

Erdoğan’a küstah manşetler atan The Economist’ten Kılıçdaroğlu’nun hüsranı!

14 Mayıs 2023 seçimleri öncesinde açıkça muhalefetin yanında yer alan The Economist, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin zaferini kabul etmek zorunda kaldı. 7’li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na seçim sürecinde ‘Erdoğan gitmeli’ ve ‘Türkiye’de demokrasiyi kurtarmalı’ sözleriyle destek veriyor. The Economist, seçimlerden sonra”Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye oy kullanırken rakibinin çok önünde gol attı” dedi.

KILIÇDAROĞLU MUHTEŞEM OYNADI

Seçim öncesi “Erdoğan gitmeli” manşetini atan İngiltere merkezli The Economist’in ilk manşeti, “Türkiye oy kullanırken Recep Tayyip Erdoğan rakibinin çok önünde gol attı” oldu. Seçimle ilgili olarak kullanılan bir başka kelime ise “ Kılıçdaroğlu ve partisi CHP de milletvekilliği seçimlerinde kötü performans gösterdi.

KILIÇDAROĞLU İÇİN İKİNCİ İLAÇ HASTALIĞI

The Economist, ikinci ilacın senaryosunu değerlendirerek, “Kılıçdaroğlu’nun performansı o kadar düşüktü ki, CHP liderinin seçilebilmesi için oyların yüzde 5,19’unu alan ATA İttifakı başkan adayı Sinan Oğan’ın tüm seçmenlerini kazanması gerekecek. İkinci tur. Bu pek olası görünmüyor. Sayın Erdoğan kariyerinde ilk kez anketlerdeki en büyük rakibinin gerisine düştü. Şimdi ikinci turda açık ara favori olarak görünüyor.” söz konusu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu