Ekonomi

BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO’luğuna Gökhan Sığın atandı

BSH Ev Aletleri Kümelenmesi, 2018 yılından bu yana BSH Türkiye CEO’su olarak görev yapan Gökhan Sığın’ı, 130 ülkenin bulunduğu Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi’nden (REM) sorumlu CEO olarak atadı. 4,6 milyarlık nüfusuyla KEP, şirketin en hızlı büyüme potansiyeline sahip bölgesi olarak fiyatlanıyor.

 

2018 yılından bu yana BSH Türkiye CEO’su olarak görev yapan Gökhan Sığın, Avrupa’nın önde gelen beyaz eşya üreticisi BSH’nin dört ana idari bölgesinden biri olan Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi (REM) Başkanı olarak atandı. 1 Mayıs 2023’te yeni görevine başlayan Gökhan Sığın, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Asya Pasifik bölgelerinde 130 ülke, 14 iştirak ve 9 fabrikanın sorumluluğunu üstlenecek. Gökhan Sığın, yeni görevinin yanı sıra Türkiye Yürütme Konseyi Başkanı da olacak.

Gökhan Sığın, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve İngiltere’de University of Bristol’de MBA derecesi aldı. Profesyonel iş yaşamına 1997 yılında Lister Petter şirketinde Proje Müdür Yardımcısı olarak başlayan Sığın, 1999 yılında BSH Beyaz Eşya A.Ş.’ye Planlama Müdürü olarak katıldı. 2003-2009 yılları arasında Bölge Planlama Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında BSH’nin üst düzey markası Gaggenau’da Satış Müdürü olarak göreve başladı. 2011-2015 yılları arasında Gaggenau ve Özel Müşteriler Müdürü olarak atanmıştır. 2015 yılında Dubai’ye giderek BSH Toplu Konut Aletleri Ortadoğu CEO’su olarak görev yapan Gökhan Sığın, 2018 yılından itibaren BSH Türkiye CEO’su olarak görev yapıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu