Haber

Bayraktar TB2 SİHA’ların ikinci partisi Polonya’ya teslim edildi

Polonya’nın Türkiye’den sipariş ettiği Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı’nın (SİHA) ikinci partisi Polonya ordusuna teslim edildi. İlk olarak ekim ayında teslim edilen Bayraktar TB2 SİHA’ların testleri başarıyla geçtiği açıklandı.

Polonya Başbakan Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, sosyal medya hesabından Bayraktar TB2 SİHA’ların ikinci partisinin Polonya ordusuna teslim edildiğini duyurdu. Bakan Blaszczak, ilk partisi ekim ayında teslim edilen Bayraktar TB2 SİHA’ların Miroslawiec kasabasındaki 12’nci İnsansız Hava Araçları Üssü’ndeki testleri de başarıyla geçtiğini bildirdi.

Polonya, Türkiye’den silahlı insansız hava aracı satın alan ilk NATO ülkesi oldu

Polonya, Türkiye ile Mayıs 2021’de imzalanan anlaşma ile her biri 6’şar SİHA’lı 4 set TB2 SİHA’yı 270 milyon dolara satın aldı. Portatif kontrol istasyonları, simülatörler, yedek modül stoğu, lazer güdümlü MAM-L ve MAM-C füzeleri, eğitim ve lojistik temeli içeren anlaşma ile Polonya, Türkiye’den silahlı insansız hava aracı satın alan ilk NATO ülkesi oldu. İlk teslimatı Ekim 2022’de yapılan Bayraktar TB2 SİHA’ların tamamının teslimatının 2024 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. – VARŞOVA

haberyuksekova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu