Ekonomi

Bartın Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası Arasında 2024 Yılı Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Bartın Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası arasında 2024 Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Anlaşmaya göre belediye personeli yüzde 60 oranında artırıldı.

Bartın Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası arasında 2024 Toplu İş Görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Sendika temsilcileriyle yapılan toplu iş görüşmelerinde çalışanların ücretlerinde, sosyal haklarında ve ikramiyelerinde iyileştirme yapılması kararı alındı. İmzalanan Toplu İş Sözleşmesine göre belediye çalışanlarının asgari maaşı 26 bin 3 TL olarak belirlenirken, sosyal haklar ve ikramiyeler dahil aylık ortalama maaşı 29 milyon 119 bin 92 TL’ye çıkarıldı. Maaş artışı Belediye çalışanları tarafından büyük memnuniyetle karşılanırken, Belediye çalışanları da Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na teşekkür etti. Sözleşme imza törenine Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı ve Toplu İş Sözleşmesi Müzakere Komisyonu Üyesi Tuncay Maden, Belediye İşçi Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kırkaç, Çalışma Temsilcileri Ersan Bitik katıldı. , Ömer Altunsaban, Kenan Conkur ve Ayhan Karagöz katıldı.

“Personelimizin haklarını korumak için duyarlı davrandık”

İmza töreninin ardından değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, “22 Mart 2023’te başladığımız bu yoğun ve kutlu yolculukta, attığımız her adımda yanımızda olan yol arkadaşlarıma ve personelimize teşekkür ediyorum. Tüm çalışanlarımızla büyük bir aile. Göreve geldiğimiz günden bu yana kısa sürede şehrimizi çok sayıda kişi ziyaret etti. Hizmeti birlikte yürütmenin gururunu yaşıyoruz. Atılan imzalarda çalışanlarımızın katkısı büyük. Kentin altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarının karşılandığı alan, temizlik ve park bahçelerin yanı sıra rutin belediye hizmetleri de başarıyla yerine getirilmektedir.Bu bağlamda Bartın Belediyesi olarak çalışanlarımızın hakları korunmakta ve onlara gerekli haklar sağlanmaktadır. hak ettikleri fırsatları sahipleniyoruz. Sahiplenme konusunda çok hassasız ve hak ettikleri iyileştirmeleri yapmak için çalışıyoruz. Çalışanlarımızı yakından ilgilendiren 2024 Toplu İş Sözleşmesini imzaladık. Çalışanlarımıza bu doğrultuda en iyi fiyatı verme çabasında olduk. bütçemiz. Güzel ve hayırlı olmasını dilerim. Öncelikle çalışan kardeşlerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmelerini diliyorum. Allah yüzünüzdeki gülümsemeyi, cebinizdeki parayı, evinizdeki mutluluğu hiç eksik etmesin. Hiç kimseyi başkasına bağımlı kılmamalı” dedi. – BARTIN

oltuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu